Doping

Stosowanie peptydu GHRP-2
Stosowanie peptydu GHRP-2

Peptyd GHRP-2 co to jest?

Peptyd GHRP-2 (z angielskiego Growth Hormone Releasing Peptide -2 - peptyd uwalniający hormon wzrostu) nazywany też Pralmorelin, oddziałuje na przysadkę mózgową oraz podwzgórze stymulując naturalną produkcję hormonu wzrostu.

GHRP-2 jest jednym z najsilniejszych oraz najbezpieczniejszych obecnie dostępnych stymulatorów hormonu wzrostu. Badania wykazały, że stosowanie GHRP-2 prowadzi do nawet 7-15 krotnego zwiększenia wydzielania somatotropiny.

Stymulanty oparte na GABA i aminokwasach są w stanie podnieść produkcję HGH nie więcej niż 2-3 krotnie.

GHRP-2 to oligopeptyd, który jest w stanie przenikać przez naczynia jamy ustnej i przedostawać się do krwiobiegu z pominięciem wątroby. Wykazał wysoką skuteczność u ludzi którzy przyjmowali go podjęzykowo i podpoliczkowo[1]

GHRP-2 składa się z połączonych w szeregowym łańcuchu 6 aminokwasów.
Dany stymulator HGH należy do grupy peptydów, które oddziałują z receptorami sprzężonymi z białkami G w przysadce i podwzgórzu, a także aktywuje receptory greliny, co z kolei prowadzi do zwiększonego apetytu. Zwiększenie apetytu nie jest tak jawne jak w przypadku stosowania GHPR-6[2].

Peptyd ten po raz pierwszy uzyskano pod koniec ubiegłego wieku z metenkafaliny (syntetyczny peptyd). Chociaż GHRP-2 nie ma podobieństw strukturalnych do hormonu uwalniającego somatotropinę, w badaniach klinicznych substancja ta wykazała podobny wpływ na przysadkę mózgową.

Wyniki badań klinicznych opublikowane w Journal of Endocrinology and Metabolism w 1997 roku wykazały, że GHRP-2 zwiększa produkcję hormonu wzrostu zarówno u dzieci jak i u dorosłych, a nawet u osób starszych.

Zastosowanie GHRP-2

GHRP-2 stosuje się w celu:

Oprócz tego GHRP-2 pomaga kontrolować poziom cholesterolu, zwiększa apetyt, poprawia jakość snu oraz ma pozytywny wpływ na jakość skóry. Działa także ochronnie na wątrobę.

GHRP-2 dawkowanie / cykl

ghrp-2 dawkowanie

W badaniach klinicznych ustalono, że stymulator hormonu wzrostu GHRP-2 ma działanie zależne od przyjętej dawki, to znaczy, że wzrost poziomu somatotropiny zależy bezpośrednio od dawki GHRP i nie zależy od płci, wieku oraz ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Później przeprowadzono kolejne badanie u dzieci, w którym wyraźnie określono zależność stężenia hormonu wzrostu od dawki GHRP-2[3][4].

Aby uzyskać odpowiednie efekty stosowania GHRP-2 należy przyjmować go w dawce 1-2mcg na 1kg masy ciała, 2-3 razy dziennie. To oznacza, że średnia pojedyncza dawka waha się między 100-200mcg.
Przykład: Osoba 80kg powinna podać 80-160 mcg jednorazowo.
Zazwyczaj iniekcje wykonuje się 30-60 minut przed śniadaniem, po treningu (lub w środku treningu) i przed snem 2 godziny po kolacji.

Najlepszy moment na podawanie GHRP-2 to: 2-3 godziny po ostatnim posiłku. Po iniekcji należy odczekać 30-60 minut z posiłkiem.

Są osoby, które stosowały dawkę 1000mcg 2-3 razy dziennie bez większych skutków ubocznych, lecz w żadnym wypadku nie należy przekraczać dawkowania optymalnego, ponieważ działanie peptydu jest relatywnie słabsze przy dawkach powyżej 200 mcg oraz może prowadzić do wzrostu kortyzolu i prolaktyny.

Prawdopodobnie ze względu na krótki okres półtrwania GHRP-2 nie wywołuje znaczącego wzrostu stężenia IGF-1 we krwi, pomimo wysokiego, ale krótkotrwałego wzrostu poziomu hormonu wzrostu. Dlatego zaleca się stosowanie tego peptydu w połączeniu z innymi peptydami o długim okresie półtrwania, na przykład CJC-1295[5].

Z czym można łączyć GHRP-2?

Najlepszym, złotym standardem jest połączenie GHRP-2 z GRF 1-29(inaczej zwany CJC 1295 NO DAC) lub CJC 1295 (with DAC), aby osiągnąć efekt synergiczny, zaoszczędzić pieniądze oraz rozwiązać problem desensybilizacji (odwrażliwiania).

GHRP-2 można również łączyć z GHRP-6 w celu uzyskania maksymalnego wyrzutu hormonu wzrostu, choć ta kombinacja budzi wiele kontrowersji.

GHRP-2 dobrze łączy się także z PEG MGF, MGF.

Peptyd GHRP-2 jest również znakomitym dodatkiem na cyklu sterydowym oraz może być łączony z MK-677 albo Cardaryną.

Zalecane jest też łączenie peptydu GHRP-2 z innymi stymulantami hormonu wzrostu - argininą, GABA oraz Glutaminą. Pozwala to w sposób bezpieczny zwiększyć wydajność peptydu.

Efekty synergiczny po podaniu GHRP-2 i argininy.
ghrp-2 + arginina

Skutki uboczne stosowania GHRP-2

Badania potwierdziły wysoki poziom bezpieczeństwa GHRP-2 i prawie całkowity brak skutków ubocznych. GHRP-2 jest badany od ponad 30 lat, więc można wykluczyć długoterminowe skutki uboczne.

Uwaga! Przy stosowaniu dawek powyżej 600 mcg dziennie może wystąpić podniesienie poziomu kortyzolu i prolaktyny. Są to dwa bardzo niepożądane hormony w kulturystyce. Hiperprolaktemia jest eliminowana zazwyczaj kabergoliną.

Możliwe skutki uboczne stosowania GHRP-2 to:

Jak rozrabiać oraz przechowywać GHRP-2?

Fiolkę należy ochłodzić do temperatury pokojowej, następnie wprowadzić wymaganą objętość wody do iniekcji.
Woda powinna lekkim strumieniem spływać po ściankach butelki.
Wymieszać zawartość płynnymi ruchami obrotowymi (nie wstrząsać) lub po prostu odstawić do lodówki.
Roztwór jest dość stabilny i niezależnie od użytego rozpuszczalnika (woda bakteriostatyczna czy sól fizjologiczna) okres przechowywania wynosi około 30-35 dni.

Peptyd należy zawsze przechowywać na drzwiach lodówki niezależnie od tego czy jest już rozrobiony czy nie.

GHRP-2 jak odmierzyć dawkę w strzykawce?

Jeżeli w fiolce mamy 10mg środka, to najlepiej rozrobić ją 3ml soli fizjologicznej (lub wody bakteriostatycznej) w celu bardziej precyzyjnego odmierzania.

Jak najlepiej liczyć?

Ro rozrobieniu 10mg 3-ma mililitrami rozpuszczalnika uzyskujemy 3ml środka. To są 3 strzykawki insulinowe.
W 3 strzykawkach insulinowych (U-40, tzn. która ma 40 kresek) mamy 120 kresek.
Strzykawki lepiej kupować jednolite, bez możliwości wymiany igieł.
strzykawka insulinowa U-40
10mg GHRP-2 = 10 000mcg

Mamy bardzo proste równanie:
10 000mcg = 120 kresek
150mcg = x
150*120/10 000=1.8 kresek
Więc jeżeli musimy podać 150mcg GHRP-2 musimy odmierzyć 1.8 kreski na strzykawce insulinowej, która ma 40 kresek.

W przypadku 5mg fiolki równanie wygląda bardzo podobnie:
5 000mcg = 120 kresek
150mcg = x
150*120/5 000 = 3.6 kreski na strzykawce insulinowej, która ma 40 kresek.
To znaczy jeżeli musimy podać 150mcg GHRP-2 musimy odmierzyć 3.6 kreski na strzykawce insulinowej, która ma 40 kresek.

Równanie wygląda w następujący sposób:
potrzebna ilość środka w mcg * suma kresek na 3 strzykawkach /  całkowita ilość środka w mcg = liczba kresek, którą musimy podać

Różnice pomiędzy GHRP-2 a GHRP-6

Peptydy GHRP-2 oraz GHRP-6 wykazują wiele podobieństw.
Podstawowe różnice polegają na tym, że:

Bibliografia

1.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11164330/
2.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2824650/
3.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15230633/
4.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7559885/
5.https://joe.bioscientifica.com/view/journals/joe/155/1/79.xml

Stosowanie wymienionych w artykule preparatów powinno odbywać się tylko i wyłączne pod nadzorem lekarza! Optymalny i bezpieczny protokół stosowania może ułożyć tylko specjalista medyczny, oceniając ryzyko oraz uwzględniając cechy danego organizmu.

Wyżej wymienione preparaty mogą być stosowane tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem-specjalistą.
Powyższe informacje nie namawiają do stosowania lub dystrybucji danej produkcji. Są przedstawione tylko i wyłącznie w celu zmniejszenia ryzyka powikłań oraz skutków ubocznych u osób, które zdecydowały się na przyjmowanie danych preparatów.

Komentarze

Ilość komentarzy: 0
Dodaj komentarz
Brak komentarzy
Peptydy BioWell logo
Rabat -10%
Peptydy BioWell logo

Partner firma BioWell

Na cały asortyment możesz uzyskać
10% rabatu po wpisaniu kodu:

N2
Przejdź do sklepu
biowell produkty

Partner firma BioWell

Na cały asortyment możesz uzyskać
10% rabatu po wpisaniu kodu:

N2
Przejdź do sklepu